30 let UNIKOM Pohodová vejce

Výroba pohodových vajec


Produkce kvalitních vajec má ve výrobním závodě Markovice dlouholetou tradici. Kuřice odchované ve vlastním odchovném zařízení jsou zastavovány do očištěných a dezinfikovaných produkčních hal.

Vyprodukovaná vejce jsou do 24 hod od snášky vytříděna na nové moderní lince, zabalena a distribuována k zákazníkovi. Pohodová vejce jsou vyrobena v třech produkčních halách vybavených technologií pro volný pohyb nosnic po hale a třech produkčních halách s volným výběhem slepic z haly. V podestýlce se vejce označují typem chovu 2 CZ, volný výběch 1 CZ a číslem hospodářství – v našem případě 6280. Nosnice nejsou omezovány v pohybu, přístupu ke krmivu a vodě. Ošetřovatelky nosnic jsou pravidelně zootechnikem a veterinárním lékařem instruovány o světelném režimu, krmné dávce, předpokládané spotřebě vody a dodržování veterinárních opatření.

Vejce jsou tříděna dle následujících hmotnostních skupin:
S (malá) - do 53 g
M (střední) - od 53 g do 63 g
L ( velká) - od 63 g do 73 g
XL (velmi velká) - od 73 g

Celou roční výrobu vajec zobchoduje společnost UNIKOM, a.s. sama prostřednictvím velkoobchodu UNIKOM pod registrovanou značkou „Pohodová vejce” v celorepublikové maloobchodní síti Bala, v gastroprovozech a nezávislých maloprodejnách. Vejce dodáváme také do internetového potravinářského e-shopu Rohlík.cz.