Výroba Pohodových vajec

Produkce kvalitních vajec má ve výrobním závodě Markovice dlouholetou tradici. Kuřice odchované ve vlastním odchovném zařízení jsou zastavovány do očištěných a dezinfikovaných hprodukčních hal.

 

Vyprodukovaná vejce jsou do 24.hod od snášky vytříděna na nové moderní lince, zabalena a distribuována k zákazníkovi. Pohodová vejce jsou vyrobena v produkčních halách vybavených technologií pro volný pohyb nosnic po hale. V podestýlce se vejce označují typem chovu 2 CZ a číslem hospodářství v našem případě 6280. Nosnice nejsou omezovány v pohybu, přístupu ke krmivu a vodě. Ošetřovatelky nosnic jsou pravidelnjě zootechnikem a veterinárním lékařem instruovány  o světelném režimu, krmné dávce, předpokládané spotřebě vody a dodržování veterinárních opatření.

 

Vejce jsou tříděna dle následujících hmotnostních skupin:

 

Celou roční výrobu vajec zobchoduje společnost UNIKOM, a.s. sama prostřednictvím velkoobchodu UNIKOM pod registrovanou značkou ,,Pohodová vejce" v celorepublikové maloobchodní síti Bala, v gatroprovozech a nezávislých maloprodejnách. Nově dodáváme vejce do internetového potravinářského e-shopu Rohlík.cz